RCT-Krumlov

Plány na rok 2008

Náročna sezóna čeká RCT-Krumlov

 

Letošní sezona bude pro RCT-Krumlov obzvláště náročná. Po dlouhých jednáních si můžeme konečně oddechnout a nabrat síly na vše, co nás čeká.

 

V plánu máme kompletní Mistrovství světa v okolí Liberce, českokrumlovský a táborský šampionát. V rámci tréninku absolvujeme také ojedinělé starty v jiných koutech České republiky.

Mimo to nás čeká spolupráce s ČK motorsportem, turnaje na PC simulatoru RBR-Richard Burns Rally, a mnoho dalšího.

Ale pojďme se na vše podívat popořadě …

 

Jezdecká sestava zůstala stejná jako v loňském roce a to:

 NODES "MELLI" Michal, MORAVEC "THOMAS" Tomáš, RADA "MARTY" Martin, PAVLIŠ Radek, LOVČÍK "EVŽEN" Tomáš, DVOŘÁK Michal, LOVČÍK Pavel - Prezident

 

 

 

1. RALLYTROPHY 2008

 

Kluci z okolí Liberce pořádají již několik let "MS" RC modelů. Celého tohoto prestižního šampionátu se po loňských ojedinělých startech zúčastní i naše trojice Radek, Evžen, Melli.

Původně byly objednány tři vozy Mitsubishi Lancer EVO 7 ze stáje Pepy Semeráda, ale na poslední chvíli jsme dostali nabídku z finského týmu na pronájem tří Mišáku EVO WRC 05.

Po přehodnocení všech pro a proti jsme nabídku přijali, i když to znamená velké změny v ostatních šampionátech, ale k tomu až později.

Úvodní Monte Carlo s legendárním Col de Turini je již za námi a RCT-Krumlov si zde vedl ve velmi silné konkurenci nad naše očekávaní.

Radek obsadil třetí místo absolutně a zároveň třetí ve třídě WRC. Evžen dojel po problémech s vozem na devatenáctém místě celkově a třetí ve třídě Elite a Melli, který byl nespokojen s nastavením svého vozu

se dotrápil do konce rally na osmadvacáté pozici absolutně a deváté ve třídě Elitě. V týmech jsme obsadili třetí místo.

Na další rally se vydáme do dalekého Katalánska.

www.rcrallysport.com

 

 

2. RC Rally Tábor

 

Pro táborskou RC Rally se nám podařilo zajistit tři speciály Nissan Primera pro Radka, Evžena a Melliho, které prošly dílnou BEPA Auto a jsou vylazeny až na hranici svých technických možností.

Se sponzory je nasmlouván start tří jezdců ve všech soutěžích tohoto šampionátu s "povinností" získat titul mezi jezdci i týmy.

Nebudeme to zde mít ale lehké, jelikož tu startuji rychlí domácí jezdci i hosté z jiných šampionátů.

Nepojede se jen na klasických tratích v Táboře, ale zavítáme i do Havlíčkova Brodu, kde na nás čeká již 1. března rychlá, ale náročná šotolina.

Uvidíme, jak se nám podaří naše cíle splnit.

www.rc-tabor.com

 

 

3. RC RALLY CUP 2008

 

Českokrumlovského RC RALLY CUPu jako jediného se zúčastní celý náš tým. Tento šampionát utrpěl pronájmem "Mišaků" na MS nejvíce.

Pod bedlivým dozorem "prezidenta" Pavla nastoupí Radek jako obhájce titulu po dohodě s firmou Nissan a představí loňský mistrovský model Nissan Primera, který prošel důkladnou repasí.

Evžen taktéž úspěšně jednal u Subaru a pojede s loňským Subaru Impreza WRC, které bylo lépe  vylazeno a jeho motor má o několik koníků více. Pánové v Prodrive byli spokojeni s výsledky Evžena, a tak dostal Imprezu WRC zcela zdarma na celý rok.

Thomas pojede s vozem Citroën Xsara WRC po Sordovi z MS, a tak se čeká, že bude bojovat o přední příčky, ale bude to mít hodně těžké. Michal vede stále jednání o koupi vozu po Janu Kopeckém, a vypadá to více než dobře. Jenže nastaly určité problémy a do prvního závodu Michal odstartuje s jiným vozem a v jednáni je i jednorázový pronájem vozu z MS.

Martin měl nejtěžší úlohu a to sehnat auta pro sebe a synovce Michala Dvořáka. Nakonec se mu dohoda s Hrdinkou podařila skvěle a tato dvojice vyrazí do šampionátu s vozy Subaru Impreza WRC roku 98 pro Michala a 04 pro Martina, ale díky velkým škrtům v týmu jen ve specifikaci "N".

První závod se neobešel bez problémů ale dočkali jsme se i velkého překvapení.

Evžen zabloudil na RZ a dostal náhradní čas, následoval propad, ale nevzdal to a propracoval se zpět na první místo ve skupině Junior a třetí celkově. Škoda, mohlo to být lepší. Ukázal nám svůj velký potenciál a máme se ještě na co těšit v průběhu sezóny. Radek na páté RZ urval přední kolo a to ho stálo hodně drahocenných sekund. Znechucen ztrátou unášeče poloosy a prvního místa se snažil probojovat zpět na čelo, ale RZ do konce závodu bylo málo. Další kdo se nevyhnul problémům byl Thomas. Jeho zastaralé TT-01 má toho již dost za sebou a dávalo to o sobe náležitě znát špatnou ovladatelností a problémy s řízením.

Michal Dvořák jel v klidu a dojel čtvrtý v Juniorech.

Velký souboj probíhal mezi Martym a Mellim, kteří se tahali v „eNku“ o vteřinky a ve čtyřech po sobě jdoucích RZ je od sebe dělila jediná vteřinka!

A to překvapení? V poslední RZ zatáhl Melli, jedoucí první závod s enkovým motorem a přeskočil nejen Martyho, ale i další jezdce a vyhoupl se premiérově až na bednu, a to na třetí místo ve třídě N, a od čtvrtého pořadí ho dělilo pouhých 0.04s!!!

www.rca-ck.com

 

 

4. ČK motorsport

 

ČK motorsport zná většina z Vás jako rallyový team, zúčastňující se Mezinárodního mistrovství České republiky v Rally, ale málokdo ví, že se podílejí i na jiných promo akcích. Od 15. ledna 2008

startujeme pod hlavičkou ČK motorsportu i v PC simulátoru Richard Burns Rally. Tým je tvořen převážně jezdci RC rally, ale daří se nám sehnat i jezdce širší špičky, což není vůbec jednoduché.

Spoluprací ČK motorsport a RCT-Krumlov vznikly určité projekty, o kterých Vás budeme včas informovat

www.ckmotorsport.cz , www.rbr.onlineracing.cz

 

 

5. Testování

V rámci testů se team vydá i do jiných koutů naší vlasti, kde se pořádají též velmi pěkné a náročné RC rally, ale není tolik času, odjet všechny turnaje.

 

Závěrem bych Vás pozval na kterýkoliv ze závodů, který je nejen odreagováním, ale mnohdy i tuhým bojem o každý metr tratě.

 

 

S pozdravem za RCT-Krumlov

NODES Michal

 

I made this widget at MyFlashFetish.com.